Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Až padne Andrej Babiš

14. 02. 2018 10:46:43
Všichni ti, co zasvětili svůj současný politický život boji proti Babišovi, by si měli uvědomit, že jeho odstranění nestačí. To, že Babiš zmizí automaticky neznamená, že oni ho nahradí. Kdo je stínový premiér?

Andrej Babiš je od včerejška již definitivně správně evidovaný spolupracovník komunistické StB. Řekl to slovenský soud a to pravomocně. Babiš sice prohlásil, že se bude soudit až do smrti, ale berme to jako fakt. Babiš je bývalý příslušník StB.

Na všech možných platformách zdejšího internetu se zvedla vlna škodolibé radosti a posměšných komentářů, něco ve stylu: další důkaz jaký je Babiš parchant, pryč s ním! Tetelí se politická konkurence, komentátoři, Babišovi nevoliči, prostě všichni mají radost, že Babiš utrpěl další ránu, která zase o kousek přiblížila miliardářův politický pád. Nejspíš je to pravda. Platí, že jednou se Babišovi utrhne ucho jeho politického džbánu skandálů.

A čím víc se blíží jeho vzývaný pád, i když je nutné dodat, že je to ještě opravdu hodně daleko, nemůžeme se vyvarovat otázce, co tedy přijde po Babišovi. Bude platit "král je mrtev, ať žije král"? A kdo je ten nový král? Kde ho vezmeme? A nehrozí, že nakonec budeme s láskou vzpomínat na původního, i když tolik nenáviděného krále-Babiše?

Mám podezření, že ani největší Babišovi soupeři neví, co přijde po něm. Oni samozřejmě doufají, že to budou oni. Realita však může být dost jiná a možná o dost krutější. Až dětinská radost nad další Babišovou patálií naplno odhaluje, že všichni jeho relevantní soupeři pouze čekají, až se porazí sám. Až přijde ta poslední "zlatá rána", kterou Babiš už neustojí. Potom přijdou oni a nastane kýžený ráj. Nenastane. Program antiBabiš již jednou prohrál. Kolikrát se to ještě musí stát, aby to jeho nositelé pochopili?

Všichni ti, co zasvětili svůj současný politický život boji proti Babišovi, by si měli uvědomit, že jeho odstranění nestačí. To, že Babiš zmizí automaticky neznamená, že oni ho nahradí. A je jedno jestli se bavíme, o kom vlastně? Kdo je dneska stínový premiér? Předseda ODS Petr Fiala sotva, když jeho ODS má 11% a Václava Klause. Nebo snad Piráti, tedy parta nadšených politických aktivistů až kverulantů, a jejich předseda Bartoš? (Na rovinu, dovedete si představit nějakého Piráta jako premiéra?) A kdo dál? Otázka je, jestli ČSSD umře hned po sjezdu příští týden, nebo si ji prezident Zeman ještě chvilku povodí a pak teprve zařízne. Nu a Kalousek? Nebuďme bizarní.

Čili, pokud si to shrneme: v opozici není nikdo, kdo může za půl roku vyhrát volby a stát se po Babišově době temna, jak se teď říká, dobrým a silným vůdcem české politiky. Prostě není. I když pardon. Jeden přece jenom je a já vím, že se celou dobu bojíte, až to napíšu. Jediný, kdo může Babiše nahradit a po jeho pádu zvednout prapor je Tomio Okamura. Tento obchodník se strachem, stoprocentní politický podnikatel a demagog je za současného voličského rozpoložení vážným adeptem na premiéra. Zeman je toho důkazem.

Chci říct, že čekat až se Babiš odpraví sám je krajně nešťastné a nebezpečné. Všichni dnešní bojovníci proti Babišovi musí sami přijít se silnou, opravdovou a uvěřitelnou alternativou. Nestačí říkat: my nejsme Babiš, jsme lepší. Nový premiér nebude ten, kdo má méně Čapích hnízd a nebyl StBák. Tak jednoduché to nebude. Pobabišovský premiér nám může způsobit větší bolehlav než si dneska vůbec dovedeme představit.

Autor: Marek Bartoš | středa 14.2.2018 10:46 | karma článku: 34.59 | přečteno: 1810x


Další články blogera

Marek Bartoš

Vládu nemůže skládat policista ani státní zástupce

Co když to obvinění Babiše a Faltýnka je účelové? Zamyslel se někdo nad touto variantou opravdu nepoliticky, nepředpojatě? Může to někdo absolutně vyloučit?

28.11.2017 v 15:11 | Karma článku: 38.34 | Přečteno: 1458 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Jan Dvořák

Moskva by si měla zoufat, tolik odhalených agentů!

Ministr Lavrov si vyžádal u prezidenta tzv. speciální slyšení – což znamená setkání mezi čtyřma očima a s vypnutím několikanásobně jištěného audiovizuálního monitoringu Putinovy pracovny.

19.7.2018 v 18:04 | Karma článku: 8.84 | Přečteno: 160 | Diskuse

Jan Ziegler

Černohorci nejsou nebezpečím, Trump se mýlil

Považuji to za politickou nezkušenost, když americký prezident na v televizní diskusi naznačil, že by tento členský stát NATO mohl být agresorem proti jiné zemi. Rozčilení Černohorců chápu.

19.7.2018 v 18:04 | Karma článku: 8.51 | Přečteno: 148 | Diskuse

Silvia Suto

Chcete zeleň? Jděte se pást na venkov. V centru Prahy nebude.

Na jednom z hlavních zpravodajských portálů se objevila zpráva "Parky, sady i hřiště v centru Prahy jsou ohroženy". Hned mě zaujalo, čím že jsou tyto parky ohroženy? Snad kůrovcem? Nájezdy neukázněných turistů? Něčím horším.

19.7.2018 v 17:44 | Karma článku: 10.79 | Přečteno: 177 | Diskuse

Monika Pilloni

EU chce nadále usnadňovat špinavou práci pašeráků, Salvini překáží ... mluví i s Moskvou

Pokusy o překažení spolupráce s Libyjci. EU řekla Salvinimu NE na vracení migrantů doLibye, ta není bezpečná.. Salvini:„Evropská unie chce nadále usnadňovat špinavou práci pašeráků? Nebude to dělat mým jménem ...

19.7.2018 v 17:23 | Karma článku: 24.71 | Přečteno: 357 | Diskuse

Jiří Šedivý

Téze: Generální štáb AČR

Nově ustanovený Náčelník Generálního štábu do funkce gen.por.Opata deklaroval několik svých priorit pro své funkční období počínající dnem 1. května 2018. Většina z nich se týká organizačních záležitostí.

19.7.2018 v 15:00 | Karma článku: 8.42 | Přečteno: 282 | Diskuse
Počet článků 2 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1634

Já...

Seznam rubrik

Oblíbené blogy

Oblíbené články

Oblíbené knihy

více




Najdete na iDNES.cz